Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników
w Ciechanowie

V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu
02.04.2017 r.

1. Kończymy dziś nasze Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy bardzo ks. Jarkowi za ich przeprowadzenie.

2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 17.30 i niedzielnych gorzkich żalach po Mszy św. o godz. 12.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 10.30 procesja z palmami. Po Mszy Świętej obowiązkowe spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. W czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.00 zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
5. Prosimy o zgłaszanie chorych. 10 kwietnia od godz. 9.00 ks. Proboszcz będzie odwiedzał chorych.
6. W niedzielę 9 kwietnia o godz. 12.30 wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Koszt 25 zł. bilet wstępu i 12 zł. autokar. Nie ma już wolnych miejsc.

7. W zakrystii można nabyć jeszcze baranka z czekolady na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Kupując wspieramy wielkanocną akcję Caritas Polska.

8.Uwaga dzieci! Ogłaszamy Konkurs „Tradycyjna Palma Wielkanocna” na najładniejszą i największą palmę. Palma powinna być wykonana samodzielnie z wykorzystaniem materiałów naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową 8 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10.30.

9. Informujemy ze po wioskach i ulicach naszej parafii są zbierane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wsparcie.

10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku od piątku w godzinach od 16.00 do 17.00.

11. Na stoliku w kruchcie można nabyć Gościa Niedzielnego.