Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników
w Ciechanowie

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa
09.04.2017 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, nazwany tak ze względu na najważniejsze dla każdego chrześcijanina wydarzenia, którego szczytem będzie Triduum Paschalne: czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie.
2. W Wielki Czwartek, o godz. 10.00, w Bazylice Katedralnej, będzie sprawowana Msza św. olejowa z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, natomiast u nas o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z Apostołami. Wtedy to Zbawiciel ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia /dawniej – „ciemnicy”/ na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrójcu. Adoracja do godz. 21.00. 3. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, dlatego obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pożywienia do trzech posiłków: dwóch skromnych i jednego do syta. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św.! O godz. 18.00 gromadzimy się na Liturgii Męki i Śmierci Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża oraz Komunii św. Od tego nabożeństwa do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem przyklękamy! Po Liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Ochotniczą Straż Pożarną oraz Harcerzy zapraszam do podjęcia warty przy Grobie, a wszystkich Parafian do adoracji Pana Jezusa. O godz. 19.30 rozważymy Tajemnice Bolesne Różańca św., o 21.00 czuwanie poprowadzi OAZA i ministranci o godz.21.40 Gorzkie Żale. Adorację zakończymy o godz.24.00.
W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. 4. W Wielką Sobotę też nie sprawuje się Mszy św. W tym dniu trwamy na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się w naszej kaplicy od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny. O 20.00 rozpoczniemy Mszę Wigilii Paschalnej. Bardzo proszę o zabranie ze sobą świec! 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz. 10.30, 12.30, 17.00. NIE BĘDZIE Mszy św. o 8.00! Na Rezurekcję zapraszamy także Strażaków , ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatkami, i wszystkich wiernych. 6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę.
7. Za czynne uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny. 8. W wielki poniedziałek , wtorek i środę Msze św. tylko o godz. 18.00 9. Prosimy o zgłaszanie chorych. 10 kwietnia w poniedziałek od godz. 9.00 ks. Proboszcz będzie odwiedzał chorych. 11. Informujemy ze po wioskach i ulicach naszej parafii są zbierane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wsparcie. 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku od wtorku w godzinach od 16.00 do 17.00. 13. Na stoliku w kruchcie można nabyć Gościa Niedzielnego.