Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników
w Ciechanowie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
07.05.2017

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych szczególnie z naszej parafii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
2. Diecezjalne uroczystości 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, siostry zakonne i wiernych świeckich, zwłaszcza członków Kół Żywego Różańca, do wzięcia udziału w diecezjalnej uroczystości 100. rocznicy Objawień Fatimskich, która odbędzie się 13 maja 2017 r. w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 zawiązaniem wspólnoty i procesją fatimską połączoną z modlitwą różańcową. O godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, podczas której Biskup Płocki powierzy diecezję Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert chóru diecezji grodzieńskiej z Białorusi „Cantate Domino”. Po zakończonych uroczystościach przewidziany jest poczęstunek.
3. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy Świętej o godz. 17.00 a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 12.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
4. Zachęcamy do zorganizowania nabożeństwa majowego w konkretnym terminie przy krzyżu w poszczególnych wioskach i przy ulicach naszej Parafii i zaproszenie kapłana. Prosimy o wcześniejsze podanie terminu byśmy mogli ogłosić w kościele.
5. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.
6. Pierwsza próba przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych w poniedziałek 08 maja o godz. 18.30
7. Próba przed Pierwszą Komunią Święta w środę 10 maja o godz. 18.30.
8. Organizujemy pielgrzymkę -wycieczkę autokarową do Wilna , Kowna, Augustowa i Wigr. Termin 24-25-26 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy w Kancelarii i zakrystii. Do tej pory zapisało się 27 osób na 45 miejsc.
9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku od piątku w godzinach od 16.00 do 17.00.
11. Na stoliku w kruchcie można nabyć Gościa Niedzielnego.
12. Zapraszamy 20 maja na IX pielgrzymkę do Loretto pod Wyszkowem Maryja ratunkiem dla świata. Koszt 40 zł. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. godz. 17.00.